„W poszukiwaniu wzajemnego porozumienia i możliwości cyfrowo-analogowej edukacji. Uczymy się razem” to myśl przewodnia III edycji programu Polskiego Towarzystwa Dysleksji, która jest realizowana w roku szkolnym 2023/2024. Wśród celów programu znalazły się upowszechnianie wzorcowego modelu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i promowanie szkół, które są przyjazne uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja programu Szkoła z innowacją pedagogiczną PTD koncentruje się na wsparciu nauczycieli realizujących pomoc psychologiczno-pedagogiczną, zwłaszcza na ich dobrostanie.  Uczestnicy projektu dowiedzą się również, jak zrozumieć współczesne, zanurzone w technologiach pokolenie uczniów, a także jak pracować z tymi z nich, którzy dodatkowo wymagają pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w szczególności z osobami z dysleksją. Uczestnicy programu poznają też sprawdzone rozwiązania na wykorzystanie w edukacji możliwości cyfrowo-analogowych. 

Uwaga! Można dołączyć do programu i wdrażać wszystkie zaplanowane działania – szczegóły TUTAJ – lub skorzystać tylko z webinarów realizowanych na platformie Mobilna szkoła – oznaczono je rokiem szkolnym 2023/2024.

Wciąż można korzystać z nagrań webinarów, które odbyły się w ramach I i II edycji programu. Są one dostępne na platformie Mobilna szkoła.