WEBINAR - nagranie
Bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia – praktyczne wskazówki dla uczniów
Udział
Bezpłatny
Czas trwania nagrania
60 minut
Zaświadczenie
15 zł
Liczba godzin dydaktycznych
2
Opis webinaru

Nagranie webinaru z 31 maja 2023 r., godz. 18.00

Webinar dla wszystkich nauczycielek i nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa dla szkół ponadpodstawowych

Nauczycielko, Nauczycielu! Wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego. Wkrótce uczniowie rozpoczną zasłużony wakacyjny wypoczynek – wyjadą do rodziny, będą zwiedzać Polskę i inne kraje, uczestniczyć w koncertach i festiwalach. Warto przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia, również tych o charakterze terrorystycznym. Zwykle nie myślimy o tym podczas wakacji czy urlopu, a przecież duże skupiska ludzi mogą być celem ataku dla potencjalnych napastników.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich nauczycieli, którzy potrzebują informacji podpartych przykładami na temat tego, jak w ciekawy sposób przekazać uczniom najważniejsze informacje na temat dbania o bezpieczeństwo własne i innych osób.

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia, jak sposoby zachowania się w sytuacjach kryzysowych i współpraca ze służbami podczas zagrożenia. Podane zostaną wskazówki, co należy robić w oczekiwaniu na pomoc odpowiednich służb.

EFEKTY WEBINARU

Dzięki udziałowi w webinarze uczestnik: 

  • utrwali zasady postępowania w przypadku zagrożeń, w tym procedurę „4U”;
  • przeanalizuje sytuacje potencjalnie niebezpieczne, między innymi w kontekście wakacyjnych wyjazdów uczniów czy ich wypoczynku;
  • przygotuje się do prowadzenia zajęć na temat bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.
PROWADZĄCY WEBINAR

Barbara Boniek  wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Pomysłodawca i realizatorka ogólnopolskich konkursów „Ratujemy życie” oraz „Działam bezpiecznie”. Organizatorka cyklicznej Ogólnopolskiej Konferencji „Edukacja dla bezpieczeństwa a nauczanie pierwszej pomocy” skierowanej do nauczycieli i środowiska medycznego (WSG). Autorka innowacji pedagogicznych „Klasa Ratownicza w gimnazjum” oraz „Żyję zdrowo i bezpiecznie. Mały ratownik”. Koordynatorka międzynarodowego programu „Serce na start”. Autorka publikacji naukowych, materiałów dydaktycznych oraz współautorka podręcznika Edukacja dla bezpieczeństwa dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Andrzej Kruczyński – były oficer GROM, uczestnik działań specjalnych i misji zagranicznych. Absolwent studiów politologicznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa narodowego na Akademii Obrony Narodowej. Współpracownik czołowych służb i formacji zagranicznych. Od kilkunastu lat trener, kierownik szkoleń, konsultant, instruktor. W latach 2009‒2014 Szef Bezpieczeństwa Stadionu Narodowego w Warszawie, pełniący funkcję kierownika ds. bezpieczeństwa na imprezach masowych, w tym na wszystkich spotkaniach piłkarskich w ramach EURO 2012 rozgrywanych w Warszawie. Ekspert i komentator w programach telewizyjnych oraz radiowych. Współautor książki Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki oraz podręcznika dla szkół ponadpodstawowych Edukacja dla bezpieczeństwa.

Webinar – nagranie (panel merytoryczny)
Webinar – nagranie (panel dyskusyjny)
Materiały dodatkowe
Ankieta
Zaświadczenie